Laupäeval lööb Võrumaa laulust ja tantsust helisema

Ülehomme, 3. juunil, koguneb Kubja vabaõhulaval ligi 1700 Võrumaa lauljat, tantsijat ja pillimest, et pidada iga-aastast Võrumaa laulu- ja tantsupidu. Sel aastal kannab pidu nime „Maailm heliseb".

 

„Peol näeme suures osas neid valitud tantse ja laule, mis on ka tänavuaastase noorte laulu- ja tantsupeo „Mina jään" kavas. Seega on neil inimestel, kes Tallinnasse noortepeole ei jõua, võimalus saada veidigi osa sealsest repertuaarist. Ometi pole meie pidu siiski suure peo väike koopia. Lisaks lastele ja noortele esinevad ju ka täiskasvanute kollektiivid ning kogu peo teemagi on hoopis teistsugune," rääkis Võru Maavalitsuse kultuurinõunik Aigi Pall.

 

Peo repertuaar ning kunstiline kujundus kannab endas õrna maailma helinat. Noorteaastale kohaselt on maailma helisemine avatud lapselikus ja mängulises võtmes läbi väikese inimese silmade. Laulukaar on kaunistatud tuulekelladega, mis annavad kogu sündmusele lapsemeelselt unistava meeleolu.

 

Tänavu lisab peole nooruslikkust ka selleks ürituseks spetsiaalselt kokku tulnud bänd, kes saadab osaliselt laval olevaid tantse ja laule.

 

Peost võtab osa 84 kollektiivi, kes on tublide kollektiivijuhtide eestvedamisel harjutanud peo kavas olevaid etteasteid alates eelmise aasta sügisest. „Sel nädalal oleme saanud harjutada ka kõik koos Kubijal. Mõnel puhul päikesepaistes, mõnel puhul vihmas. Aga isegi vihm pole rikkunud seda helget meeleolu, mida tantsijad ja lauljad oma esitustega loovad. See on kaunis," sõnas Pall.

 

Peo idee autor on Pikakannu kooli õpetaja ja näiteringi juhendaja Kadi Kronberg. Tantsujuht on Maie Pau ja muusikajuht on Elise Võsu. Peo kunstilise poole on kujundanud ja teostanud Marika Vaher ning Anu Tamm.

 

Võrumaa laulu- ja tantsupidu algab laupäeval kell 18 Kubija vabaõhulaval. Pidu on tasuta.

 

 

Lisainfo:

Aigi Pall

Kultuurinõunik

Võru maavalitsus

Tel 5912 9200

aigi.pall@voru.maavalitsus.ee