Europe Direct Võru teabekeskuse ürituste info

« Tagasi

Võru- ja Põlvamaa sotsiaaltöötajad väisasid Euroopa Liidu Maja

Võru ja Põlva Maavalitsuse Europe Direct´i teabekeskuste eestvedamisel toimus 20. aprillil Võrumaa ja Põlvamaa sotsiaalvaldkonna töötajate ühine õppereis-seminar Tallinnasse Euroopa Liidu Majja ning Riigikokku. Külastuse käigus saadi ülevaade olulistest protsessidest Euroopa Liidus ning nende võimalikust mõjust Eesti sotsiaalvaldkonnale.

 

Võru ja Põlva maakonnas on statistika kohaselt keskmisest enam sotsiaalabi vajavaid inimesi. Seega on sotsiaalvaldkonnas tegutsevatel inimestel märkimisväärne roll abi ja toe pakkumisel piiratud võimalustega ühiskonnaliikmetele ja abivajajatele. Euroopas aset leidev rändekriis võib vajadust sotsiaaltöötajate toetuse järele peagi suurendada.

 

Õppereisi vältel külastasid sotsiaaltöötajad esmalt Euroopa Liidu Maja, kus tervituseks ütles avasõnad Euroopa Parlamendi Infobüroo juhataja Kadi Herkül. Järgnenud rändeteemalises vestlusringis rääkis rändeolukorrast ja sotsiaalabist Sotsiaalministeeriumi sotsiaalvaldkonna nõunik Kaisa Üprus-Tali.  Euroopa Komisjoni prioriteetidest rääkis Euroopa Komisjoni Eesti Esinduse majandusnõunik Katrin Höövelson.

 

Õppereisil külastasid Võru- ja Põlvamaa sotsiaaltöötajad ka Riigikogu, kus neid võttis vastu Riigikogu liige Priit Sibul.

 

Õppereisil osales kahe maakonna peale kokku 43 inimest, 22 Võru ja 21 Põlva maakonnast.

 

 

Lisainfo:

Maris Habe

Europe Direct'i teabekeskus – Võru juhataja

Võru Maavalitsus

Jüri 12, 65620, Võru, Estonia

Tel: 786 8335

Maris.habe@voru.maavalitsus.ee