Europe Direct Võru teabekeskuse ürituste info

« Tagasi

Veebruar Euroopa Filmikohvikus

 

Veebruaris linastuvad Euroopa Filmikohvikutes „Prantsuse paar" ja „Mustang"

 

Europe Direct´i Võru teabekeskuse „Euroopa filmikohviku" raames linastub veebruaris kaks väärtfilmi.

 

Esimese filmina linastub 08.02.2017 algusega kell 19 Laurent Tirard´i romantiline komöödia „Prantsuse paar" (Prantsusmaa 2016). „Prantsuse paar" on film, mis tuletab meelde, et armastus ei oota puhkemiseks sobivat hetke, selleks ei saa valmistuda ja see ei pööra tähelepanu teiste arvamusele.

 

Diane (Virginia Efira) on ilus advokaat, kelle isiklik elu ei laabu: ta kirjutas alla lahutusdokumentidele. Kord saab Diane ootamatu telefonikõne. Arhitekt Alexandre (Jean Dujardin) teatab meeldiva ja viisaka häälega, et leidis Diane'i mobiiltelefoni. Nad lepivad kokku kohtumise ja Diane'i ootab sõna otseses mõttes väike üllatus.

 

Film on prantsuse keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Film kestab 1 h 38 min.

 

Teise filmina linastub 14.02.2017 algusega kell 19 Deniz Gamze Ergüven draama „Mustang" (Prantsusmaa, Saksamaa, Türgi, Katar 2015). „Mustang´i" näol on tegemist filmiga, mis sisaldab sügavat ühiskonna- ja võimupoliitika kriitikat ning edastab Türgis nii vajalikku feministlikku sõnumit.

 

On varasuvi. Ühes Põhja‐Türgi külas elavad viis õde, lahutamatud kaaslased Lale, Nur, Ece, Selma ja Sonay, kes mängivad kooliteel muretult poistega. Kuid nende mängude väidetav riivatus tekitab ootamatute tagajärgedega skandaali. Tüdrukute kodu muutub vähehaaval vanglasarnaseks, koolitükid asenduvad majapidamistööde õppimisega ja silmapiiril terendab korraldatud abielu. Viis õde, keda kannustab ühesugune vabaduseiha, murravad lahti neile kehtestatud piirangutest.

 

Film on prantsuse keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Film kestab 1 h 37 min.

 

Mõlemad üritused on tasuta!

 

Filmikohvikute sarja toetavad Euroopa Liit, Riigikantselei, Võru Maavalitsus ja Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp. Filmi „Mustang" näitamist toetab lisaks Euroopa Parlamendi infobüroo Eestis.

 

Jälgi üritust ka Facebookis: https://www.facebook.com/events/204591813343852/

 

 

Lisainfo:

Maris Habe

Europe Direct'i teabekeskus – Võru juhataja

Võru Maavalitsus

Jüri 12, 65620, Võru, Estonia

Tel: 786 8335

Maris.habe@voru.maavalitsus.ee