Europe Direct Võru teabekeskuse ürituste info

« Tagasi

September Euroopa Filmikohvikus

Euroopa filmikohvik IX– „Sauli poeg"

 

14. septembril algusega 19.00 linastub kinos Kannel Euroopa filmikohvikute 2016. aasta hooaja üheksas film. Ekraanile tuleb László Nemes´i draama „Sauli poeg" (Ungari, 2015). „Sauli poeg" on film, milles erakordse kinematograafiaga unustamatud kaadrid vahendavad ülima visuaalse ja emotsionaalse täpsusega kõige jubedamaid koledusi, milleks inimene võimeline on. Õud matab hinge aga pilku ekraanilt ära ei saa.

 

Filmi tegevus toimub II maailmasõja ajal ja loo peategelaseks on juudi päritolu koonduslaagri vang Saul Ausländer, keda natsikurjategijad sunnivad töötama gaasikambrites mõrvatud inimeste laipade likvideerijana. Saul leiab surnukehade hulgast veel hingava poisi ja kuigi laps kohe sureb, haarab Sauli kinnismõte päästa süütu keha ahjuleekidest, leida rabi ja korraldada poisile inimlikud matused. Tohutust pingest laetuna jälgib valvas kaamera intensiivselt peategelase igat sammu, mille eesmärgiks on teha veel viimane inimlik tegu enne vältimatut lõppu. Üldinimlikke väärtusi ülistava filmi autori László Nemesi erakordne geniaalsus ei peitu aga mitte publikule autentse koonduslaagri kogemuse pakkumises, vaid leevenduses, mida režissöör jagab, jäädes inimkonna suhtes siiski empaatiliseks. Sest kuniks meie hulgas on veel Saule, on ka lootust.

 

Film pärjati 2015. aastal Cannes'i filmifestivalil Grand Prix'ga ning sel aastal Kuldgloobuse ja Oscariga.

Film on eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Film kestab 1 h 47 min.

Pärast filmi on külastajatel võimalik Kandle kohvikus nautida tasuta teed, kohvi ja suupisteid ning arutleda filmis kajastatud teemadel. Üritus on tasuta!

Filmikohvikute sarja toetavad Euroopa Liit, Riigikantselei, Võru Maavalitsus ja Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.

 

Jälgi üritust ka Facebookis: https://www.facebook.com/events/540221046162574/

 

Lisainfo:

Maris Habe

Europe Direct'i teabekeskus – Võru juhataja

Võru Maavalitsus

Jüri 12, 65620, Võru

Tel: 786 8335

maris.habe@voru.maavalitsus.ee