Europe Direct Võru teabekeskuse ürituste info

« Tagasi

Oktoober Euroopa Filmikohvikus

Euroopa filmikohvik X - „Sils Maria pilved"

 

Võrumaa Ettevõtlusnädala raames toob Euroopa filmikohvik vaatajateni Olivier Assayas´i põnevusdraama „Sils Maria pilved" (Prantsusmaa, Šveits, Saksamaa, 2014). Sils Maria Pilved on tõeliselt intelligentne meelelahutus kõikidele filmi- ja teatrisõpradele, kes on eales juurelnud näitleja elukutse telgitaguste üle. Film linastub kinos Kannel teisipäeval, 4. oktoobril algusega 19.00.

Rahvusvahelise karjääri tipus olev Maria Enders (Juliette Binoche) seisab ootamatult silmitsi valusa meeldetuletusega nooruse kaduvusest ning peab hakkama saama faktiga, et uus põlvkond võtab tema positsiooni varem või hiljem üle. Vitaalset ja tundelist näitlejatari kehastava Juliette Binoche'i  ja tema truud personaalset assistenti kehastava Kirsten Stewarti äärmiselt loomulik ja magneetiline mäng rõhutab õhkõrna ja hägust piiri tegeliku elu ja rollide vahel. Tulemuseks on teravalt dramaatiline, Hollywoodi ja "kuulsuse kultusele" kõrvetavalt satiiriliselt osundav mitmekihiline põnevusdraama, mis tuletab meile meelde, kui lühike ja habras on elu.

Film on nomineeritud  neljal korral Cannes'i filmifestivalil Kuldsele Palimoksale.

Film on eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Film kestab 1 h 44 min.

Pärast filmi on külastajatel võimalik Kandle kohvikus nautida tasuta teed, kohvi ja suupisteid ning arutleda filmis kajastatud teemadel. Üritus on tasuta!

Filmikohvikute sarja toetavad Euroopa Liit, Riigikantselei, Võru Maavalitsus ja Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.

Jälgi üritust ka Facebookis: https://www.facebook.com/events/304344893282347/

 

Lisainfo:

Maris Habe

Europe Direct'i teabekeskus – Võru juhataja

Võru Maavalitsus

Jüri 12, 65620, Võru

Tel: 786 8335

maris.habe@voru.maavalitsus.ee