Europe Direct Võru teabekeskuse ürituste info

« Tagasi

Europe Direct’i Võru teabekeskuse „Euroopa filmikohvik“ alustab 27. jaanuaril uut hooaega

Europe Direct'i Võru teabekeskus koostöös kultuurimajaga Kannel jätkavad äärmiselt populaarseks kujunenud igakuiste filmiõhtutega ka 2016. aastal.

 

Esimesel filmiõhtul, mis toimub 27.01.2016 algusega kell 19, linastub Prantsuse lavastaja Philippe de Chauveron komöödia „Pulmakaos" (Prantsusmaa 2014). Film jutustab ühel väga aktuaalsel teemal, nimelt multikultuuri reeglite, naljade, tavade sobitamisest ühte konservatiivsesse Prantsuse katoliiklikusse perekonda.

 

Sõpru saab valida, pereliikmeid mitte! Marie ja Claude Verneuil on korralikud katoliiklased, kelle elu kulgeb traditsioonilisi väärtusi austades ning kodanlikke hüvesid nautides. Nende kolm vanemat tütart otsustavad aga isa-ema meelehärmiks abielluda erinevat usku ja rahvust meestega: Isabelle on õnnelikult leivad ühte kappi pannud araablase, Odile juudi ja Ségolène hiinlasega. Eksootilist päritolu väimeestega suhtlemine paneb ämma-äia kannatuse nii mõnelgi korral proovile, ent kui pere pesamuna Laure ühel ilusal päeval teatab, et tema väljavalitu on pärit Aafrikast, pöörab see perekonna elu täielikult pahupidi. Laure'i prantslasest isa ja aafriklasest äi ei suuda kumbki aru saada, miks küll Jumal neid karistas ning säärase kaose maa peale saatis?

 

Film on prantsuse keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Film kestab 1 h 37 min.

 

Pärast filmi on külastajatel võimalik Kandle kohvikus nautida tasuta teed, kohvi ja suupisteid ning arutleda filmis kajastatud teemadel. Üritus on tasuta!

 

Filmikohvikute sarja toetavad Euroopa Liit, Riigikantselei, Võru Maavalitsus ja Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.

 

Jälgi üritust ka Facebookis: https://www.facebook.com/events/204403596572783/

 

 

Lisainfo:

Maris Habe

Europe Direct'i teabekeskus – Võru juhataja

Võru Maavalitsus

Jüri 12, 65620, Võru, Estonia

Tel: 786 8335

Maris.habe@voru.maavalitsus.ee