Europe Direct Võru teabekeskuse ürituste info

« Tagasi

Märtsikuu Euroopa Filmikohvikus

30. märtsil algusega 19.00 linastub kinos Kannel Euroopa filmikohvikute 2016. aasta hooaja kolmas film. Ekraanile tuleb Itaalia, Prantsusmaa, Šveitsi ja Suurbritannia koostöös valminud draama „Noorus" (2015). „Noorus" on siiras ja soojade mõtetega edasi antud jutustus vananemisest, ebaõnnestumisest ja kahetsusest, kus filosoofiat asendab esteetiliselt kaunis visuaal.

 

Filmi peategelasteks on vanad sõbrad Fred ja Mick, kes veedavad puhkust Alpide jalamil asuvas kuurordis. Helilooja ja dirigent Fred on pensionil, kuid sama vana Mick püüab jätkata oma režissööritööd, sest tal on veel tegemata oma testamentfilm. Mehed jälgivad oma laste eluheitlusi, Micki entusiastlikke noori kolleege ja teisi hotellikülalisi. Pikkade vestluste käigus püütakse selgeks saada, kas ja millal on mõtet vanadusega leppida ja noortel eest ära astuda, või on ka neil vanemas eas oma loominguga maailmale ja iseendile midagi pakkuda.

 

Film osales 2015. aastal Cannes'i Filmifestivali võistlusprogrammis.

 

Film on inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Film kestab 1 h 58 min.

 

Pärast filmi on külastajatel võimalik Kandle kohvikus nautida tasuta teed, kohvi ja suupisteid ning arutleda filmis kajastatud teemadel. Üritus on tasuta!

 

Filmikohvikute sarja toetavad Euroopa Liit, Riigikantselei, Võru Maavalitsus ja Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.

 

Jälgi üritust ka Facebookis: https://www.facebook.com/events/233268163687491/

 

Lisainfo:

Maris Habe

Europe Direct'i teabekeskus – Võru juhataja

Võru Maavalitsus

Jüri 12, 65620, Võru, Estonia

Tel: 786 8335

maris.habe@voru.maavalitsus.ee