Europe Direct Võru teabekeskuse ürituste info

« Tagasi

Veebruar Euroopa Filmikohvikus

Veebruaris tähistatakse üle kogu Euroopa armunute püha - Valentinipäeva. Armastusele ja selle keerdkäikudele on pühendatud ka veebruarikuu Euroopa Filmikohvik. 10. veebruaril, kell 19 linastub Kinos Kannel noore prantsuse naisrežissööri Maïwenni lavastatud armastusdraama "Minu kuningas" (Prantsusmaa, 2015).

 

Noor naine Tony kohtub ööklubis Georgioga. Sellest juhuslikust, kuid väga romantilisest kohtumisest saab alguse kirglik armastuse lugu. 10 aastat hiljem, viibides pärast õnnetust suusakuurordis taastusravil, saab Tony üksi olles mahti mõelda tagasi meeletule õnnele ning äärmuslikule armukadedusele, mis on teda Georgioga koos olles saatnud. Kes oli see mees, keda ta, nagu selgus, tegelikult üldse ei tundnud?

 

Film osales 2015. aastal Cannes'i Filmifestivali võistlusprogrammis, kus peaosaline Emmanuelle Bercot võitis parima naisnäitleja auhinna.

 

Film on prantsuse keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Film kestab 2 h 04 min ning on alla 12. aastastele mittesoovitatav.

 

Pärast filmi on külastajatel võimalik Kandle kohvikus nautida tasuta teed, kohvi ja suupisteid ning arutleda filmis kajastatud teemadel. Üritus on tasuta!

 

Filmikohvikute sarja korraldavad Europe Direct'i Võru teabekeskus koostöös kultuurimajaga Kannel. Üritust toetavad Euroopa Liit, Riigikantselei, Võru Maavalitsus ja Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.

 

Jälgi üritust Facebookis: https://www.facebook.com/events/1556326168026864/

 

Lisainfo:

Maris Habe

Europe Direct'i teabekeskus – Võru juhataja

Võru Maavalitsus

Jüri 12, 65620, Võru, Estonia

Tel: 786 8335

Maris.habe@voru.maavalitsus.ee