Europe Direct Võru teabekeskuse ürituste info

« Tagasi

Detsember Euroopa Filmikohvikus

Euroopa filmikohvik XII– „Mees nimega Ove"

 

14. detsembril algusega 19.00 linastub kinos Kannel Euroopa filmikohvikute 2016. aasta hooaja viimane film. Ekraanile tuleb Hannes Holmi komöödia, draama „Mees nimega Ove" (Rootsi, 2015). „Mees nimega Ove" on mõnusa põhjamaise huumoriga vürtsitatud dramöödia inimlikust soovist tunda end vajalikuna ning sellest, kui magus võib olla jagatud rõõm.

Ove on kuldsete kätega, siira südamega ja praktilise mõtlemisega mees. Majapidamises pole tööd, mida ta teha ei oskaks ning noorema generatsiooni meeste abitus ajab tal harja punaseks. Ent pärast oma naise ja elu armastuse surma ning seda, kui ta vallandatakse rongitehasest, kus ta terve elu tööd rügas, on Ovel üha raskem end tegudele sundida. Pensionärina veedab ta oma päevi kodusel kooperatiivil silma peal hoides ja sealse heaolu eest seistes. Säärane range kord tekitab talle igapäevaseid konflikte laiskade ja ülbete naabritega. Elust tüdinud Ove pühendubki vanade võlgade sisse nõudmisele ja käib kalmistul lahkunud kallimale iga päev oma argielu ümber jutustamas. Kuni ühel päeval kolib naabermajja noor naine Parvaneh koos perega ning nad esimesel päeval kogemata Ove postkasti autoga ümber rammivad. Sellest saab alguse harukordne ja imeilus sõprus kahe erineva põlvkonna ja kultuuri esindaja vahel.

Film on eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Film kestab 1 h 56 min.

Pärast filmi on külastajatel võimalik Kandle kohvikus nautida tasuta teed, kohvi ja suupisteid ning arutleda filmis kajastatud teemadel. Üritus on tasuta!

Filmikohvikute sarja toetavad Euroopa Liit, Riigikantselei, Võru Maavalitsus ja Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.

Jälgi üritust ka Facebookis: https://www.facebook.com/events/1343487685684699/

 

 

Lisainfo:

Maris Habe

Europe Direct'i teabekeskus – Võru juhataja

Võru Maavalitsus

Jüri 12, 65620, Võru

Tel: 786 8335

maris.habe@voru.maavalitsus.ee