Europe Direct Võru teabekeskuse ürituste info

« Tagasi

Aprillikuu Euroopa Filmikohvikus

Euroopa filmikohvik IV– „Uhiuus testament"

 

13. aprillil algusega 19.00 linastub kinos Kannel Euroopa filmikohvikute 2016. aasta hooaja neljas film. Ekraanile tuleb Belgia, Luksemburgi, Prantsusmaa koostöös valminud Jaco Van Dormael`i komöödia „Uhiuus testament" (2015). „Uhiuus testament" on süsimusta ja läbi absurdi ja satiiriprisma loodud komöödia, mille aluseks on võetud Uus ja Vana Testament. Kuid see on vaid filmi üks tasand, tegu on siiski inimliku draamaga, kuhu on lisatud ka peredraama ja armastusfilmi komponente.

 

Uskumatu, kuid tõsi: Jumal on tõepoolest olemas ning elab oma allaheitliku naise ja 10-aastase tütrega Brüsselis. Eeskujulikust musterabikaasast ja –isast (Benoît Poelvoorde) on asi kaugel: näib, nagu oleks Jumal loonud maailma selleks, et inimestele, sh omaenda naisele ja tütrele võimalikult palju närvidele käia ning neid igal võimalusel kiusata. Reaalsust suunab Jumal oma ajast ja arust arvutiga. Ühel päeval saab tütrel aga Jumala kapriisidest kõrini ja ta edastab sellesama arvuti abil kõigile inimestele nende surmakuupäeva. Et maailma natukenegi paremaks muuta, suundub tüdruk Brüsseli tänavaile, et kirjutada uhiuus testament ja otsida üles omaenda kuus apostlit.

 

"Uhiuus testament" on esitatud parima mitte-ingliskeelse filmi Oscarile ning kandideerib ka parima komöödia tiitlile Euroopa Filmiakadeemia galal.

 

Film on eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Film kestab 1 h 53 min.

 

Pärast filmi on külastajatel võimalik Kandle kohvikus nautida tasuta teed, kohvi ja suupisteid ning arutleda filmis kajastatud teemadel. Üritus on tasuta!

 

Filmikohvikute sarja toetavad Euroopa Liit, Riigikantselei, Võru Maavalitsus ja Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.

 

Jälgi üritust ka Facebookis: https://www.facebook.com/events/1249224571771757/

 

Lisainfo:

Maris Habe

Europe Direct'i teabekeskus – Võru juhataja

Võru Maavalitsus

Jüri 12, 65620, Võru

Tel: 786 8335

maris.habe@voru.maavalitsus.ee