« Tagasi

Kõiv Võru võidupäeval: liitlased on meiega

 

Maavanem Andres Kõiv rõhutas täna Võru võidupäeval vajadust koostööks liitlastega, kes on esmakordselt ka reaalselt Võrumaal kohal.

 

"Täna on liitlassõdurid siin, Taara linnakus, et harjutada koostööd Eesti riigikaitsjatega. See kõik on vajalik, et harjutada koostööd, õppida teineteist paremini tundma ja seda kõike eesmärgil kaitsta koos vajadusel meie riiki," lausus Kõiv.

 

Kõiv juhtis kõnes tähelepanu sellele, et koostöö liitlastega on muutunud järjepidevaks, Võrumaal toimuvate ühiste õppuste ja harjutuste plaanid ulatuvad juba ka järgmisesse aastasse. "Just lõppes suurõppus, ja juba tervitame järgmisi liitlasi, kes siia saabuvad," sõnas Kõiv.

 

Maavanema sõnul teevad kaitseliitlased ja kaitseväelased väga head tööd, et kaitsta Eestit, meie kodusid, peresid ja loodust. Kõiv rääkis kõnes ka kaitsetahtest, milleta poleks saavutatud ajaloolist võitu Võnnu lahingus, võidetud Vabadussõda ega taastatud Eesti iseseisvust.


"Täna räägitakse palju võidust, kuid igaüks peaks endalt küsima, kas ka tema on nõus iseseisva Eesti eest võitlema," lausus maavanem.

 

Pilt: Maire Kartau