« Tagasi

Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud kontsert-aktusel antakse üle Võru maakonna kõrgeimad autasud

22. veebruaril toimub Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud pidulikul kontsert-aktus Võru Kandles, kus maavanem Andres Kõiv ja omavalitsuste liidu juhatuse esimees Mailis Koger annavad üle Võrumaa kõrgeimad autasud – Võrumaa vapimärgi ja teenetemärgid.

 

Võrumaa vapimärk on maakonna kõrgeim autasu, mis antakse elutöö eest inimesele, kes oma töö ja teenetega on oluliselt kaasa aidanud maakonna arengule. Võrumaa teenetemärk on autasu, millega tunnustatakse inimest, kes on silma paistnud märkimisväärse saavutusega Võrumaa heaks.

 

Tänavu esitati tunnustamiseks kokku kümme tublit Võrumaa inimest. Vapi-, ja teenetemärkide kavalerid ning tunnustamiseks esitatud nominendid avalikustatakse pidulikul kontsert-aktusel.

 

Vabariigi aastapäevale pühendatud kontsert-aktuse lavastaja ja juht on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli magistriõppe tudeng Agur Seim. Tema lavastatud kontsert-aktus „Äratundmisrõõm" peegeldab inimese sisemaailma. „Rõõmud ja mured on jagamiseks, nõnda paisub rõõm suuremaks ja mure kahaneb sootuks. Meid ümbritseb ka lummav Võrumaa loodus, millest ammutada jõudu ja energiat. Erakordse ilu ja peatselt saabuva kevadega tärkavad meis imelised tunded ning iga hetk loob põhjuse elust rõõmu tunda," selgitas Seim lavastuse teemat.

 

Kontserdil pakuvad muusikalist elamust Silja Otsari juhendatud Võru Gümnaasiumi segakoor ja neidude ansambel ning Parksepa Keskkooli segakoor.

 

Üritus on kutsetega. Vabariigi aastapäeva kontsert-aktust ja sellele järgnevat vastuvõttu korraldavad Võru Maavalitsus ja Võrumaa Omavalitsuste Liit.

 

 

Lisainfo:

Aigi Pall

Võru Maavalitsuse kultuurinõunik

Tel. 7 868 307

aigi.pall@voru.maavalitsus.ee