« Tagasi

Eakatele autojuhtidele toimub tasuta täiendkoolitus „Väärikas mootorsõidukijuht”

Koolitus toimub 15. mail kell 10.00 Võru Maavalitsuse II korruse saalis (Jüri 12, Võru). Osalema oodatakse vähemalt 60-aastaseid iganädalaselt autot juhtivaid mootorsõidukijuhte, kellel on B-kategooria juhtimisõigus ja kehtiv tervisetõend. Koolitusgrupi suuruseks on 25 inimest. Koolitusel osalemiseks kirjutada aadressile kerli.tallo@mnt.ee või helistada numbrile: 5568 1491, hiljemalt 12. mail.


Koolitus koosneb teoreetilisest osast ja sõidutundidest. Teoreetiline osa kestab kuus akadeemilist tundi. Aastaid autojuhte koolitanud Toivo ja Jana Õnneleid Õnneleid Liikluskoolist annavad ülevaate Eesti liiklusolukorrast, selgitavad liiklusõnnetuste põhjuseid, räägivad suurematest muudatustest Liiklusseaduses ning igapäevastest autosõitudest ja sellega kaasnevatest võimalikest riskidest.


Tartu Ülikooli Kliinikumi kardiokirurgia osakonna intensiivraviõde Liia Raud räägib eaka autojuhi tervisest ja ravimite kõrvalnähtudest ja ebasoodsast koostoimest juhtimise seisukohalt.


Praktilises osas on iga koolitatava kohta ette nähtud kaks akadeemilist tundi. Sõiduõppes pööratakse tähelepanu ka säästlikule sõiduviisile ning soovi korral läbitakse koos spetsialistiga raskestimõistetavaid ristmikke jms. Õppesõidu saab kokku leppida teooriakoolitusel ja need viiakse läbi koolitusele järgnevatel päevadel.


Koolitust korraldab Maanteeamet koos Võru Maavalitsusega.

 

 

Lisainfo:
Kerli Tallo
Ekspert
Ennetustöö osakond
kerli.tallo@mnt.ee
5568 1491