Hariduskonverents „Suhtlemine kui võtmepädevus" 28.08.2015 Võru Kultuurimajas Kannel

Võru Maavalitsus viis Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi „Riskilapsed ja –noored" toel läbi hariduskonverentsi „Suhtlemine kui võtmepädevus" reedel, 28. augustil 2015. a Võru kultuurimajas Kannel.

Konverents võttis kokku Võru maavalitsuse projekti „Laste suhtlemise ja probleemilahenduslike oskuste arendamine" tegevused. Projekti keskmes olnud SPLO ehk probleemilahendusliku meetodi võimalustest, õpetamisest ja kasutamisest Eestis andis ülevaate programmi siinsete olude jaoks kohandanud psühholoog Ly Erg. Projektijuht Mairi Raju-Toots tegi kokkuvõtte projekti tulemustest ja projektimeeskonna liige Iiris Tagen jagas oma kogemusi. Konverentsil kasutati kevadel 3 koolis filmitud õpilaste, lastevanemate, kooliesindajate ja tunniandjate arvamusi ning mõtteid. Norras kasutatavate laste positiivse käitumise toetamise programmist PALS ning lastevanemate toetamise programmist PMTO rääkis Husnesi kooli eestlannast õpetaja ja välispartneri esindaja Egle Hjelmeland. Pärastlõunal tutvustas Tervise Arengu Instituudi projektijuht Kai Klandorf VEPA mängu, mida juba mitmetes Eesti koolides kasutatakse ning mille abil saab õpetaja luua klassis positiivse ja õppimisele suunatud õhkkonna. Sotsiaalministeeriumi esindaja Ann Rajaver tutvustas Eestis värskelt kasutusele võetud vanemusprogrammi „Incredible years" (Imelised aastad). Konverentsi viimases ettekandes rääkis Märt Murrik õpetaja suhtlemisoskustest.

Konverentsi lõpus tunnustasid Võru maavanem Andres Kõiv ja Võrumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Mailis Koger Võrumaa Aasta Õpetaja 2015 laureaate ja kõiki Võrumaa Aasta Õpetaja kandidaate.

Konverentsipäeva juhtis Marge Parv.

 

Konverentsi päevakavaga saab tutvuda siin: lae alla

Konverentsil esitatud Power Point-i esitlused leiad zip pakina: siit

Videoklipid, intervjuud ja fotogalerii leiad siit: vaata

Eesti Noorsootöö Keskuse töötajad, kes osalesid konverentsil, kajastasid programmi „Riskilapsed ja- noored" sotsiaalmeedia lehel, info leiad siit: https://www.facebook.com/RiskilapsedJaNoored

 

Projekt „Laste suhtlemise ja probleemilahenduslike oskuste arendamine" on rahastatud Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi „Riskilapsed ja –noored" taotlusvoorust  „Kogukondlikud kuriteoennetuslikud algatused". Programmi viivad üheskoos ellu Haridus- ja Teadusministeerium, Justiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium. Programmi rakendusüksuseks on Eesti Noorsootöö Keskus. Lisainfo programmi kodulehelt: www.entk.ee/riskilapsedjanoored/

 

Lisainfo: Heli Põhja

Võru Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja

Jüri 12, 65620, Võru

Tel 786 8303; e-mail: heli.pohja@voru.maavalitsus.ee