« Tagasi

Ungari jalaväelased tänasid võrumaalasi hea koostöö eest

Täna külastasid Võru Maavalitsust lahkuva Ungari jalaväekompanii juhtivad ohvitserid, et tänada võrumaalasi ja Võru maavalitsust hea koostöö ja lahke vastuvõtu eest.

Tagasisidena Võrumaal kogetu osas märkis Ungari kontingendi ülem kolonelleitnant Zoltàn Fekets ehedat loodust, lõputut vihma ja tihedat metsa. Kolonelleitnandi sõnul tundsid ungari sõdurid tsiviilelanikkonna poolset toetavat suhtumist ning on selle eest väga tänulikud. Hea mulje jättis ka pataljoni ajateenijate hea füüsiline ettevalmistus.

Tänutäheks panustamise eest Euroopa, Eesti ja Võrumaa turvalisusesse kinkis maavanem Andres Kõiv Ungari jalaväekompaniile Navitrolla repro meenutamaks Võrumaa loodust ja ummamuudu olekut. 

Kolm kuud Taara linnakus baseerunud Ungari jalaväekompanii kuulub Ungari 25. Klapka György jalaväebrigaadi 1. mehhaniseeritud pataljoni, mille alaline paiknemisala asub Ungari loodeosas Tata regioonis. Õppuste käigus harjutati Eestis koostööd 2. jalaväebrigaadi üksustega ning tutvuti meie maastiku ning harjutusvõimalustega.

 

Pildil vasakult v-vbl Erika Szabóné Varga, mjr Urmas Vahter, kol-ltn Zoltàn Fekets, Andres Kõiv, kpt Aron Magony.

 

Lisainfo

Andres Kõiv

Võru maavanem

Tel 521 7585

Andres.Koiv@voru.maavalitsus.ee