Europe Direct Võru teabekeskuse ürituste info

« Tagasi

September Euroopa filmikohvikus

 

Euroopa filmikohvik IX - „Elle"

 

20. septembril algusega 19.00 toimub kinos Kannel järjekordne Euroopa filmikohvik. Aasta ühe skandaalseima filmisündmuse pakub meile meisterlik mängur ja suur provokaator Paul Verhoeven filmiga „Elle" (Prantsusmaa, Saksamaa, Belgia, 2016). See on omapärane teos, mis ei järgi draamakunstile omaseid süžeekäänakuid, vaid üllatab, šokeerib ja pakub meelelahutust täiskasvanuliku anarhia kaudu.

 

Michèle (Isabelle Huppert) on karm ärinaine. Ta juhib oma raudse käega suurt arvutimängufirmat ja saab kõik, mida tahab – ka armuelus. Kui tema koju tungib toores vägivallatseja, ehmub Michèle vaid hetkeks. Ohvri rollis virelemiseks pole aega, sihikindel naine üritab talle kallale tunginud mehe isikut välja selgitada. Selle käigus paljastub naisele tema lähiringkonnas varjatud kired ja salajas hoitud vaenulikkus. Palju tähelepanu nõudva töö kõrvalt tuleb Michèle'il lahendada ka lähedaste probleeme: tossikesest poeg on oma kohutavale kallimale lapse teinud, vanaks jäänud ema kavatseb gigologa abielluda ja parima sõbranna abikaasa tahab seksi. Õnneks elab naabruses häbitult ilus mees, kelles on potentsiaali kõigeks…

 

Verhoeveni film on kirglik ja kahinaid tekitav teos, mis veab vaatajat Ameerika mägede kombel trillerist komöödiasse, õudusfilmist satiirilisse perekonnadraamasse ja lõpuks eepilisse kangelasloosse. Filmi igas minutis leiab uusi ja üllatavaid pöördeid ja varjundeid, mis teevad sellest äärmiselt nauditava elamuse.

 

„Elle" esilinastus 2016. aasta Cannes'i filmifestivali põhivõistlusprogrammis ning võitis 2017. aasta alguses parima võõrkeelse filmi ja draamafilmi naispeaosa Kuldgloobused.

 

Film on prantsuse keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega, kestvusega 130 min.

 

Pärast filmi on külastajatel võimalik Kandle kohvikus nautida tasuta teed, kohvi ja suupisteid ning arutleda filmis kajastatud teemadel. Üritus on tasuta!

 

Filmikohvikute sarja toetavad Euroopa Liit, Riigikantselei, Võru Maavalitsus ja Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.

 

Jälgi üritust ka Facebookis: https://www.facebook.com/events/689145464612586/

 

Lisainfo:

 

Gady Künnapuu

Europe Direct'i teabekeskus – Võru juhataja

Võru Maavalitsus

Jüri 12, 65620, Võru

Tel: 786 8335

gady.kynnapuu@voru.maavalitsus.ee