2017. aasta võitjad

7.08.17

Tänavu esitasid Võrumaa 12 omavalitsust maakondlikule kodukaunistamise konkursile „Eesti kaunis kodu" kokku 20 objekti. Konkursi reglemendi kohaselt saab maakonnast  esitada Vabariigi Presidendi tunnustuse saamiseks kuni  kolm kaunist kodu.

Sel aastal valiti Võrumaa kaunimateks kodudeks ja esitati Eesti Vabariigi Presidendile tunnustamiseks

Asta Tiksi kodu Viitina külas  Rõuge vallas, perekond  Veedleri kodu Liiva külas Sõmerpalu vallas, perekond  Kala kodu Voki külas Vastseliina vallas.

 

 

Perekond  Veedleri kodu Liiva külas Sõmerpalu vallas

Vana talukoht on kujundatud 15 aastaga kauniks koduks, mida iseloomustab täiuslikkus ja loov lähenemine tervikliku looduskeskkonna loomisse. Majandusõuelt aeda astudes avaneb vaade avarale aiale, kus pererahva enda  poolt kavandatud ja teostatud haljastust täiendavad oskuslikult ja hea maitsemeelega teostatud väikevormid: kivisillutisega kõnniteed, puit- terrassid, purre, sild. Kohale lisab maalilisust suur saarega tiik.

 

 

Perekond  Kala kodu Voki külas Vastseliina vallas

Taluõue viiv tee on ääristatud kauni korrektselt lõigatud kuusehekiga, mis ühtlasi markeerib looduslikku kinnistute vahelist piiri. Heki lõppedes avaneb avar vaade õuealale, kus pilku püüab stiilipuhtalt teostatud kiviktaimla. Veel mõned aastad tagasi sauna taga olnud märg ja niiske niiduala on kujundatud ümber tiigiks ja avaraks kõrghaljastusega pargi alaks.

 

 

Asta Tiksi kodu Viitina külas  Rõuge vallas

1936.a. rajatud talu asus perenaine taastama 2006.a. Kümne aastaga on perenaine suutnud eelnevalt 25 aastat elaniketa ja kasutusest väljas olnud talukoha muuta kauniks aastaringselt kasutatavaks koduks. Õueala keskel asub iluaia osa ja istumise koht. Abihoone otsa on rajatud mugava kasutusega väike omanäolise lahendusega tarbeaed. Õueala piiril suurte puude lähedal on hubane vana saun, mille ees on suur ja sordirohke  roosipeenar.