2016. aasta võitjad

11.07.16

Võru maakondlikul konkursil Eesti kaunis kodu 2016 osales sellel aastal 16 kodu ja üks tööstusehitis. 1997. aastal president Lennart Meri poolt väljakuulutatud kodukaunistamise aastast on saanud traditsioon, mida viib koostöös maakondadega läbi Eesti Kodukaunistamise Ühendus. Kõik maakonnad ning neli suuremat linna valivad igal aastal välja kolm kõige kaunimat kodu, kes esitatakse Vabariigi Presidendile tunnustamiseks.

 

Maakondliku konkursi „Eesti Kaunis Kodu 2016" võitjad on :

 

Aive ja Hillar Keiri  kodu  Napi külas, Misso vallas

Hubase ja valgusküllase talu rajamine jääb 1920-ndatesse aastatesse. Põlvkondadega rajatud hoonestus õuealal moodustab ühtse terviku, kus on säilitatud eelnevate põlvede poolt rajatud ehitusi. Viimane elumaja ja sauna renoveerimisperiood jääb lähiaastatesse. Talu iluaia  aktsendiks on veesilm, mida ümbritsevad õitsvad taimed ja peenraalad. Vanad kased sissesõidu tee ääres,  viljapuu ja tarbeaed on traditsioonilise talumaastiku lahutamatu osa.

 

Maile Mölderi ja Marius Moreli kodu  Hanija külas, Haanja vallas

Noore pere kodu, mille õuelt  avanevad  kaunid vaated veesilmadele, metsaalale ja karjamaale. Avarat roheala piirab looduslik nõlv, mis on toestatud uhke kivimüüri ja kiviktaimlaga. Suure aia keskmes on veekogu, mille äärde on rajatud õiterohked istutusalad kevadlillede,  rooside ja floksidega.  Tiigi vastaskaldale jääb hubane saunamajake. Õueala piiravad väliköök, hekk ja põlispuud.

 

Ulvi ja Arno Tammjärve kodu Meegomäe külas , Võru vallas

Moodsat  kodu iseloomustab avar roheline ruum. Kaasaegse arhitektuuriga hoonestus moodustab terviku, mis on hästi sobitatud ümbritsevasse maastikku liigirikaste peenraaladega, mis pakuvad värvi ja õiteilu kevadest sügiseni. Veeala  peegeldab vaateid. Suur osa hooldatavast alast on kujundatud pargiks.