2014. aasta võitjad

Kodukaunistamise konkursi „Eesti kaunis kodu 2014" vabariiklikule konkursile sai iga maakond esitada kolm maakondliku konkursi võitnud kaunist kodu. Üleriigilisele konkursile eriprojektide osas esitas Võru maakond ühe objekti, kus kolmes alagrupis konkureerisid: tervisespordirajatised, tööstusmaastikud, muinsuskaitse objektid (viimase kandidaadid esitas Muinsuskaitseamet).

 

2014.a. maakondlikule kodukaunistamise konkursile „Eesti kaunis kodu"  esitasid  Võrumaa omavalitsused kokku 9 objekti. Nende hulgas kaheksa kodu sh kaks  linnakodu ja kuus maakodu ning üks tervisespordirajatis.


Maakondlik konkursikomisjon valis nende seast kolm kaunist kodu ja esitas need Eesti Kodukaunistamise Ühenduse  (EKKÜ) Keskjuhatuse kaudu Eesti Vabariigi Presidendile autasustamiseks, kes on ühtlasi ürituse patroon.


Eriobjektide kategoorias esitati  EKKÜ Keskjuhatusele hindamiseks Võru linnas paiknev Kubija tervise- ja rekreatsioonikeskus.


Vabariikliku kodukaunistamise aasta 2014 lõpetamine ja  auhindade kätteandmine  toimus 24. augustil Paide Kultuurikeskuses


Võru maakonna Eesti Kaunis Kodu 2014 võitjad on:

 

Ele Eriku ja Lembit Partsi maakodu Misso vald, Kurõ küla, Sepa talu

 

Vana  talu õueala  on  tervikliku lahendusega. Elamu millel on vanust juba 150 aastat on oskuslikult kohandatud tänapäeva vajadusi arvestavaks koduks.  Maa-alal on saun, tiik, puhkeala, lillepeenrad. Vana lauda ja hobusetalli säilinud  kivimüürid on lagunemise vältimiseks kaitstud varikatusega, müürid on ühtlasi piirdeelemendiks naaberkinnistute vahel. 

Fotod: Reet Org ja Anne Vahtel

 

Evi ja Jaak Kahro kodu Antsla vald, Oe küla, Sarapmäe talu 

 

Lihtne ning rahulik majapidamine, mis loob armsa koduse miljöö. Nii eessõu, kui majandusõu on väga heas korras. Talu kahte õueala eraldab metsviinapuu kardin. Maantee ning õueala vahele on rajatud väike park.

Fotod: Reet Org ja Anne Vahtel

 

Inge ja Kuldar Kruuda  kodu Võru linnas,  Kivi tn 6

 

Linnakeskkonna väikese krundi aiaplaan on hästi läbimõeldud. Hoone ja piirdeaed, kõrvalhoone, puhkenurk ja terrassiala  moodustavad ühtse terviku. Majataguse  hõlmab muru ja liigirikas istutusala, kus on rõõmsat lilleilu . Krundil on nutikalt lahendatud tarbeaia nurk. Aias kasvavad vanad õunapuud mõjuvad soliidselt. Üldpilti rikastavad suvelille amplid ja lillekastid.

Fotod: Reet Org ja Anne Vahtel

 

Võru Kubija spordi- ja rekreatsioonikeskus

 

Kubija spordi- ja rekreatsioonikeskus on saanud erinevate projektide toel kaasajastatud väljanägemise. Männimetsas olev spordikompleks pakub meeldivas looduskeskkonnas aastaringselt aktiivseks ajaveetmiseks erinevaid võimalusi nii väikestele kui suurtele, linnakodanikele ja külalistele. Keskuses korraldatakse erinevaid spordivõistlusi ja terviseüritusi. Terviseradu on kokku 6,8 km, sellest asfalteeritud osa 3,8 km on  valgustusega. Rajatud on  välifitnessi ala ja mänguväljak. Keskuse juurde kuuluvad pallimänguväljakud.

Fotod: Anne Vahtel  ja Külli Leola