2011. aasta võitjad

Raul, Evi ja Aadu Kurg – Kalda talu Kassi külas Urvaste vallas

 

Eesti vaimuga kodu, millesse on suure töö ning armastusega elu sisse puhunud peremehe vanemad. Varakevadest hilissügiseni toimetavad nad maakodus. Lisaks kaunile pargiosale on kenasti kujundatud nii hoonete ümbrus kui tarbeaed ja eemal olev puhkeala. Kurgede perel on ka oma toonekurg, kes juba kümmekond aastat kroonib oma pesaga taluõue. Omapärased kujunduselemendid: kuusering veskikiviga ja ülistusega eesti leivale, oma ilmajaam, rahvuslikud motiivid, püstkoda, kivi külaelanikele jm aiakujunduselemendid.

 

 

 

Ruth ja Meelis Raami kodu Kalmuse 18 Taara linnaosas Võrus

 

Kujunduses harmoneeruvad kaasaegne arhitektuur ja kaunis looduslik keskkond. Männimetsa all asuva elamu ümbrus, astmeliselt langev reljeef ja oja kaldad on seotud ühtseks tervikuks. Eriti kaunis on vaade oja vastaskaldalt, kus veepeegeldus võimendab haljastuse võlu.

 

 

 

Nostalgia talu

 

 

 

Ludmilla Bogdanova ja Genadi Kasemaa – Tiigi talu Võrumõisa külas Võru vallas

 

Pererahva ideede järgi rajatud linnalähedane maakodu suure maantee läheduses, ühtepidi varjatud, samas avatud vaadetega. Kuna hooneid on palju ja need asuvad ühes krundi servas, siis on tarbeaed rajatud majade lähedusse. Nii moodustub kompaktne tervik, mida tasakaalustavad tiigid koos sillaga ja avaram huvitavate aiakujunduselementidega krundiosa lapselapse mängudeks ning puhketegevuseks. Krundipiirdeks on rajatud hekid, mis raamistavad ja kaitsevad koduaeda.

 

 

 

Aktsiaselts Ehitusvara ( juhataja Meelis Hüvato) tootmiskompleks Pikk tn 6B Võrus

 

Firma tegeleb alates 1995.a. pehme mööbli tootmisega nii kodu-kui välismaale. Uus mööblitööstuse - kaupluse hoone rajati 2006.a tühjale alale Koreli oja äärde. Tootmishoone ja ümbruse haljastus pakuvad silmarõõmu nii klientidele kui ka töötajatele endile. Lihtne ja raamiv haljastus loob positiivse meeleolu, on alati hoolitsetud ning mõjub linnapildis tööstusala peatänava ääres olulise objektina.